• Dolar Alış / Satış: 5.337 / 5.347
  • Euro Alış / Satış: 6.071 / 6.082
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

VATANDAŞLAR ŞEHİTLİĞE AKIN ETTİ

14 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
227 defa okundu.
VATANDAŞLAR ŞEHİTLİĞE AKIN ETTİ

 

Kahramankazan’da Ramazan Bayramı Arefesinde vatandaşlar şehitliğe akın etti. Asri Mezarlık da kaybettikleri yakınları için gelenlerle doldu taştı.

 

Kaybettikleri yakınlarına olan özlemlerini gidermek için mezarlıklara giden vatandaşlar Kur’an okudu, bol bol dua etti. Kimi mezarlara çiçek dikti, kimi de sulayarak bakımını yaptı.

 

Gün boyu süren ziyaretler İkindi Namazının ardından yoğunluk kazandı. Camilerden otobüslerle mezarlığa gelen vatandaşlar burada okunan Yasin-i Şerif’i dinledi, topluca yapılan dualara eşlik ederek hem yakınlarına rahmet hem de ülkenin birlik beraberliğini diledi.

 

Bu yıl ilk defa vatandaşlar tarafından yapılan hatimlerin duası da yapıldı.

 

Mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlar Asri Mezarlık içinde bulunan ve 2 tane iç güvenlik, 3 tane de 15 Temmuz şehidinin bulunduğu şehitliği de ziyaret ederek şehitler için dua etti. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk VE MHP 2. Bölge Milletvekili adayı Serdar Bilgili de vatandaşlarla birlikte şehitler için dua etti.

 

Hakkari’de 2010 yılında şehit olan Piyade Komando Çavuş Yusuf Pazar’ın babası Yaşar Pazar ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada oğlu Yusuf Pazar olmadan 7 bayram geçirdiklerini ve her geçen yıl acılarının azalmak yerine katlanarak arrtığını ifade ederek; ‘’Bir bayramı daha oğlumuz Yusuf olmadan geçiriyoruz. Bayramı kutluyoruz ama yüreğimiz buruk, içimiz acıyor o olmadığı için. Tek tesellimiz oğlumuzun vatan için, bayrak için hayatını feda etmiş olması ve onu tanıyan tanımayan herkesin gelip mezarında dua etmesi. Bu bizim için gurur verici elbette.’’ Dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN