Belediye ile Medy..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.904 / 3.911
  • Euro Alış / Satış: 4.81 / 4.819
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MEĞER SİGARAYI BIRAKMAK ÇOK KOLAYMIŞ

3 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
519 defa okundu.
MEĞER SİGARAYI BIRAKMAK ÇOK KOLAYMIŞ

Belediye ile Medya Tüketicileri Derneği tarafından “Sigara engelini aşıyorum” adlı bir etkinlik düzenlendi. Katılımcılara etkinlik kapsamında doğru nefes egzersizleri yaptırıldı, karbonmonoksit ölçümü yapıldı.

 

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nca da desteklenen Etkinlikte kişisel gelişim uzmanı Levent Ekinci tarafından vatandaşlara sigarayı bırakmanın yollarının anlatıldığı bir de seminer verildi. Belediye çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

 

Etkinlik kapsamında kişisel gelişim uzmanı Levent Ekinci, sigarayı bırakma yollarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Ekinci başından geçen olaylardan örnekler vererek sigarayı bırakmanın yollarını anlattı.

 

Sigarayı bırakmak için bol su içilmesi ve doğru nefes alınmasının önemine değinen Ekinci, insanların ağırlıklarına göre her 25 kilogram için bir litre su içilmesi ve burundan nefes alınarak bunun 7 ila 10 saniye içinde vücuda servis edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Sigara asla vazgeçilmez bir konu olmadığını ifade eden Levent Ekinci, ‘’Önce kişinin duygu ve düşünce yapısını nasıl kontrol etmesi gerektiğini öğrenmesi gerekiyor. Bunun için ek gıda ve ürün de kullanması gerekmiyor. Doğru nefes alma, bol su içme, doğru beslenme ve bazı egzersizlerle bunun üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Ancak mutlaka bir profesyonel destek almak da zorundalar.’’ Dedi.

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN