• Dolar Alış / Satış: 5.825 / 5.836
  • Euro Alış / Satış: 6.552 / 6.564
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İŞ ADAMLARINDAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

2 Mart 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
754 defa okundu.
İŞ ADAMLARINDAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Kahramankazan Sanayici ve İş Adamları Derneği üyesi iş adamları öğrencilerle bir araya gelerek başarının sırrını anlattı, tecrübelerini paylaştı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ”Geleceği aydınlatan ışık tecrübe” adlı proje kapsamında iş adamlarıyla öğrencileri buluşturmaya devam ediyor.

 

Söyleşinin 3. bölümünün konukları kimya ve metal endüstri alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin genel müdürleri Necdet Demircan ve Gökhan Güreş oldu.

 

Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen söyleşiye çeşitli okullardan 350 öğrenci katıldı. Kaymakam Engin Aksakal da dinleyiciler arasında yer aldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz’un yönettiği söyleşiye katılan Gökhan Güreş öğrencilere seslenerek okuldan mezun olduktan sonra iş konusunda asla karamsarlığa kapılmayın, sabırlı olun. Sıkıntı çekmeden başarı elde edilemiyor.’’ Dedi.

 

Yabancı dil bilmenin iş hayatındaki önemine vurgu yapan Gökhan Güreş, ‘’Yatırımı önce kendinize yapın, kendinizi iyi yetiştirin. En önemlisi de bir yabancı dil. Mutlaka yabancı dil öğrenin, bu sizin işe girişinizde tercih sebebi olacaktır.  İşinize sahip çıkın, her ne yapıyorsanız yapın en iyisini yapmaya çalışın.’’ Şeklinde konuştu.

 

İş Adamı Necdet Demircan da edindiği tecrübeleri hayatından örneklerle anlattı. Öğrencilerden teknolojiyi yakından takip etmelerini isteyen Demircan, ‘’Ancak teknolojinin esiri olmayın. Sanayi sektöründe yetişmiş kalifiye ara elemana ihtiyaç var. Onun için sizler kendinizi iyi yetiştirin, öğretmenlerinizi dikkatli dinleyin. Ufkunuzu geliştirin ve vizyon sahibi olun. Bizler çalışanlarımızı işe alırken bu kriterlere dikkat ediyoruz. Bize yıllarca Amerika ve Avrupa fırsatlar ülkesi olarak sunuldu. Ancak ben yurt dışı ziyaretlerimde anladımki gerçekte fırsatlar ülkesi Türkiye’dir. Siz de bunu aklınızdan çıkarmayın’’ dedi.

 

 

Programda İş adamlarının hayat hikayelerinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

Söyleşinin sonunda yer alan soru cevap bölümünde öğrenciler merak ettikleri konulardaki sorularını iş adamlarına yönelttiler.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN