• Dolar Alış / Satış: 5.361 / 5.371
  • Euro Alış / Satış: 6.1 / 6.111
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

”KARDEŞİM OKUMADAN ASLA”

1 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
764 defa okundu.

Kitaplar Kardeş okuldan

 

ANKARA (AA) – Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘’Kardeşim okumadan asla’’ adlı bir proje kapsamında Kahramankazan’daki 2 okula kitap yardımında bulundu.

Okulda 70 öğrencinin bir araya gelerek kurduğu gönüllü okur yazar ekibi ‘’Kardeşim okumadan asla’’ adlı projeyi hayata geçirdi. Kitap okuma sevgisinin kazandırılmasının hedeflendiği proje kapsamında öğrenciler kitap toplama kampanyası düzenledi. Aralarında para toplayarak kitaplar satın aldılar, kitapçıları ve  yayınevlerini dolaşıp kitap bağışı aldılar, her öğrenci kendi sokağını gezerek yıpranmamış kitapları topladı.

 

Her ay bir kitap okuyarak yazarları ile söyleşilere katılan gönüllü okur yazar ekibi edindikleri bu alışkanlarını küçük kardeşlerine de kazandırmak için Kahramankazan’da seçilen 2 kardeş okulu ziyaret etti.
İmamhatipli öğrenciler ‘’Kardeşim okumadan asla’’ diyerek topladıkları kitapları Hamdi Eriş ve İmrendi İlkokullarının kütüphanelerine bağışladılar.

 

Ellerinde kitaplarla ablalarını karşılarında gören minik öğrenciler şaşkınlık ve sevinci bir arada yaşadı. Güzel bir gün geçiren öğrenciler hep birlikte yüz boyama, el baskısı, ebru yaptı, çeşitli oyunlar oynandı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda ablaları küçük kardeşlerine kitap okuma sevgisini aşılamaya çalıştı.
Kardeş okulları ziyaretlerinde bir mehter takımı da öğrencilere eşlik ederek konser verdi.

 

Proje koordinatörü ve edebiyat öğretmeni Fatma Efkere Aydar çocukların teknolojinin esiri olduğu günümüzde kitap okumak ve bunu başkalarına da aşılamak için bir araya gelmelerinin gelecek için ümit verici olduğunu dile getirerek,  ‘’Projede yer alan çocuklar her fırsatta faydalı bir iş yaptıkları için  çok mutlu oldular. Kitap okumayı daha çok sevdikleri ve kitap okutmak için daha çok çalışacaklarını dile getirdiler. Ayrıca köy okullarındaki çocukların her imkana sahip olmadıklarını gözlemlediklerini, kendi içinde bulundukları şartların kıymetini daha İyi anladılar.’’ Dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN