• Dolar Alış / Satış: 5.361 / 5.371
  • Euro Alış / Satış: 6.1 / 6.111
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

25 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1446 defa okundu.

Kahramankazanlı bir grup lise öğrencisi Metromall alışveriş merkezine giderek hep birlikte kitap okudu ardından mini bir konser verdi.

 

Önce kitap okuyup sonra eylenen öğrenciler, hem bilgilendi, hem de duygulandı.

 

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen ‘’Bizimle okur musunuz’’ adlı kitap okuma etkinliğine alışveriş için AVM’de bulunan vatandaşlar da eşlik etti.

 

Öğrenciler arkadaşlarının çaldığı keman ve gitar ezgileri eşliğinde yarım saat süren kitap okuma etkinliğinin ardından Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için yazılan mektuplardan örnekler okundu.

 

Babası halen Afrin’de asker olarak savaşan 9. Sınıf öğrencisi Aybike Kahraman’ın yazdığı mektup herkesi duygulandırdı. Mektubu okurken gözyaşlarına boğulan Aybike mektubu okumakta oldukça zorlandı ve arkadaşlarının ayğa kalkarak verdiği destek alkışlarıyla ancak bitirebildi.

 

Aybike Kahraman babasının şahsında Mehmetçiğe olan minnet ve şükran duygularını dile getirerek başladığı mektubunu, Necip Fazıl Kısakürek’in Zindan’dan Mehmet’e Mektup adlı şiirinin son dörtlüğü ile tamamladı.

 

Bizimle okur musunuz adlı kitap okuma etkinliği okulun müzik grubunun verdiği konserle sona erdi. Öğrenciler ve vatandaşlar daha sonra okudukları kitapları okulun kütüphanesine bağışladı.

 

Mektubunu okurken çok duygulandığını ve gözyaşlarına hakim olamadığını dile getiren Aybike Kahraman, arkadaşlarının da kendisiyle aynı duygu ve düşünceleri paylaştığının bilmesinin onur verici olduğunu söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN