• Dolar Alış / Satış: 5.337 / 5.347
  • Euro Alış / Satış: 6.071 / 6.082
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

İMAMHATİPLİ ÖĞRENCİLER SURİYELİ AİLELERE AŞURE İKRAM ETTİ

7 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
659 defa okundu.
İMAMHATİPLİ ÖĞRENCİLER SURİYELİ AİLELERE AŞURE İKRAM ETTİ

Kahramankazan Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri önce arkadaşlarına ardından da ilçede yaşayan Suriyeli ailelere aşure ikram etti.

 

İmam Hatip’li öğrenciler okul bahçesinde düzenledikleri aşure etkinliği ile kardeşliğe birkez daha dikkat çekti. Cuma Namazını okulun tatbikat Camiinde kılan öğrenciler buradan hep birlikte okul bahçesine giderek hem arkadaşlarına hem de cami cemaatine okulda pişirilen aşureden ikram ettiler. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adil Öztürk, Okul Müdürü Ali Özçelik ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Yaldır da öğrencilere eşlik etti.

 

Buradaki etkinliğin sona ermesinin ardından öğrenciler öğretmenlerinin gözetiminde ilçede yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret ederek aşure ikram ettiler. Öğrenci grubunu karşılarında gören sığınmacı aileler bir anlık şaşkınlığın ardından mutluluklarını ifade ettiler.

 

Arapça öğretmenlerinin tercümanlığıyla ailelerle iletişim kuran öğrencilerin bu davranışı ailelerin ilgi ve takdiriyle karşılandı. Öğrenciler yanlarında getirdikleri ve kendi harçlıklarıyla satın aldıkları oyuncak, kırtasiye malzemesi ve giyecekleri de ailelere teslim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN