İst..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.752 / 3.759
  • Euro Alış / Satış: 4.697 / 4.705
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

GENÇLER 15 TEMMUZ DİRENİŞİNİ BEYAZ PERDEYE TAŞIYOR

15 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
475 defa okundu.
GENÇLER 15 TEMMUZ DİRENİŞİNİ BEYAZ PERDEYE TAŞIYOR

İstanbul’un Sancaktepe İlçe Belediyesinin hazırladığı ve 15 Temmuz direnişinin anlatıldığı ”7 Bölge 1 Film” çekimlerinin ikinci bölümü Kahramankazan’da yapıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan kahramanların hikayelerinin anlatıldığı sinema filminde Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde çekimler yapılarak oradaki kahramanlıklar beyaz perdeye aktarılıyor.

 

Projede yer alan genç yetenekler Sancaktepe Belediyesi Sinema Akademisinde 6 haftalık eğitimin ardından pratik yapmak için sahaya indi. Ünlü oyuncu ve yönetmenlerle birlikte çalışma fırsatını bulun Akademi öğrencileri böylece stajlarını sette yapma imkanı buluyor.

 

7 ünlü yönetmen ve 7 ünlü oyuncu ile 7 bölgede çekimler gerçekleştiren öğrencilerden kimi oyuncu, kimi yönetmen yardımcısı, kimi ise reji ekibinin bir üyesi olarak saha çalışmalarına eşlik ediyor.

 

Konusunda uzman yaklaşık 45 kişilik kadro ile yola çıkan ekip film çekiminin startını Halfeti’ye bağlı Gürlüce Köyü’nde verdi.

 

Projenin ilk bölümünü oluşturan Şanlıurfa ve Gaziantep çekimlerinde ünlü oyuncular Perihan Savaş ve Celal Al Nebioğlu  oyuncu olarak yeraldı. Kahramankazan çekimlerinde ise Yavuz Bingöl ve Gürkan Korkmaz başrolleri paylaştı.

 

7 Bölge 1 film projesi için çekilecek 15 Temmuz temalı kısa filmlerin ikincisi Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde gerçekleştirildi. Projenin Ankara ayağının başrolünü ünlü ses sanatçısı Yavuz Bingöl yüklendi. Ünlü yönetmen Atalay Taşdiken’in de süpervizor olarak davet edildiği Ankara Çekimleri 3 günde tamamlandı.

 

Kahramankazan ilçe merkezi ve Uçarı Mahallesinde yapılan çekimlere vatandaşların da ilgisi yoğun oldu. Sabah saatlerinden gece yarısına kadar yoğun bir tempoda gerçekleşen çekimlere katılan ünlü sanatçılar halkın ilgi odağı oldu. Çekimleri izleyen vatandaşlar sanatçılarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Filmin Kahramankazan bölümünde FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminde savaş uçaklarının Akıncı Üssünden kalkmasını engellemek için buğday tarlalarını yakan köylüler konu edildi. Senaryo gereği annelerinden kalan tarlayı paylaşamayan ve mahkemelik olan iki kardeşin 15 Temmuzda söz konusu vatan olunca birbirinden habersiz giderek uçakların görüş alanını azaltmak için tarlayı birlikte yakmaları anlatılıyor.

 

7 bölgede çekilen bu kısa filmler daha sonra birleştirilerek uzun metrajlı bir sinema filmi hazırlanacak.

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN