..." />
  • Dolar Alış / Satış: 6.272 / 6.283
  • Euro Alış / Satış: 7.344 / 7.357
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

YAVRU KEDİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ, EVİNİ BARINAĞA ÇEVİRDİ

8 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
992 defa okundu.
YAVRU KEDİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ, EVİNİ BARINAĞA ÇEVİRDİ

Kahramankazan’da yaşayan 59 yaşındaki Nurhan Canatar adlı hayvan sever bir kadın sokaktan topladığı kedilerin bakımını yaptıktan sonra onları sahiplendiriyor.

 

7 yılda 250 kediyi sahiplendiren ve halen evinde 100 kediye bakan 2 çocuk annesi ev hanımı Nurhan Canatar en büyük desteği de eşi ve çocuklarından görüyor.

 

Kedilere olan sevgisi oğlunu bile kıskandırnış.

Hayatını kedilere adayan ve onlara adeta annelik yapan Nurhan Canatar  başlangıçta hobi olarak başlayan bu işin zamanla kendisi için bir zorunluluk haline geldiğini ve hayvanlara karşı duyduğu bu sevginin oğlunu bile kıskandırdığını ve zaman zaman kendisinin ”anne kedileri benden daha çok seviyorsun” diyerek sitem ettiğini söylüyor.

 

Kedileri için ev satın aldı

Ankara’nın Elvankent semtinde yaşayan Nurhan Canatar komşularının rahatsız olması üzerine kedilere daha iyi bakabilmek için 10 gün önce Kahramankazan’da 2 katlı müstakil bir ev satın aldı.

 

Her kediye bir isim vermiş

Evinin bahçesini ve bodrum katını kedilere tahsis ederek adeta bir barınağa çeviren Canatar, kedilere bakmanın zor yanları olmasına karşın bu işi severek yapıyor.

 

Önceleri hayvanlara karşı mesafeliyken, hatta kedilerden korkarken kızkardeşimin evinde bir yavru kediye alışması onun bütün hayatını değiştirdi.

 

Kedileri sokaklardan toplayan ve onları çocukları gibi gören Nurhan Teyze her kediye de bir isim koymuş ve onları isimleriyle çağırıyor. Kedilerin İçlerinde kanser ve böbrek hastası olanlar da var, gözleri görmeyenler de. Onların bakımına daha bir özen gösteriyor.

 

Kedilere bakmanın maddi bir külfeti de beraberinde getirdiğini söyleyen hayvan sever Nurhan Teyze kedilerin mama ve sağlık ihtiyaçlarını çoğunlukla kendi imkanlarıyla eşinin emekli maaşıyla karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

 

Yetkililere seslendi

Yetkililere ve hayırseverlere de seslenen Nurhan Canatar kedilerle birlikte anne ve babasına da baktığını yaşı itibariyle de 100 kediye bakmakta zorlandığını ve bir yardımcıya ihtiyaç duyduğunu belirterek, kedileri için mama ve veterinerlik hizmeti konusunda yardımcı olunmasını istedi.

 

Kedileri için sağlık eğitimi aldı

Kedilerin bakımının ciddi bir külfet getirdiğini ve bu külfeti azaltmak için çeşitli kurslara giderek hayvan bakım ve tedavisi konusunda eğitim aldığını belirten yaşlı kadın, sürekli olarak veterinerlerle iletişim halinde bulunduğunu, aşı yapma ve damaryolu açma gibi basit müdahaleleri kendisinin yaptığını söyledi.

 

Bakımını yaptığı kedileri sahiplendiriyor

Kedilere kendisinin sürekli olarak bakmasının mümkün olmadığını dile getiren Nurhan Teyze özellikle sosyal medyadan ilan verdiğini ve kedileri bu şekilde sahiplendirdiğini belirterek, ”Bu kediler benim için çok değerli. Onları yeni sahiplerine nverirken elimden geldiğince tanımaya ve doğru insana vermeye çalışıyorum. Şartım da bakamazsanız geri getirin sokağa atmayın oluyor. Bazen alıyorlar biraz sevip geri veriyorlar bu da beni çok üzüyor” dedi.

 

Rüyamda Kabe’yi görüyorum

Hayvanlara yalnızca Allah rızası için baktığını söyleyen yaşlı kadın toplumun henüz hayvanlara gereken değeri vermediğini kendisinin de bu yüzden zaman zaman alaycı gülümsemelere şahit olduğunu belirterek ne zaman ölmek üzere olan bir hayvanı sahiplenip onun bakımını üstlensem o gece rüyamda Kabe’yi görüyorum, sabaha kadar Kabe’de yürüyorum.” dedi.

 

Hayvan sever yaşlı kadın kedilerinin yanısıra sokakta bulduğu birisi kör 5 tane köpeğe ve ağaçtan düşerek yaralanan bir de yavru kargaya bakıyor.

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN