Kahramanka..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.753 / 3.76
  • Euro Alış / Satış: 4.659 / 4.668
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ŞEHİT MUHTARIN YERİNE ŞEHİT KARDEŞİ SEÇİLDİ

5 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1091 defa okundu.
ŞEHİT MUHTARIN YERİNE ŞEHİT KARDEŞİ SEÇİLDİ

Kahramankazan’ın Ahi Mahallesi Muhtarının 15 Temmuzda şehit olmasının ardından boşalan muhtarlık seçimi yenilendi.

 

Yapılan seçimle 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişiminde Akıncı Üssünde şehit olan Kahramankazan’ın Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar’ın yerine Yakup Yener seçildi.

 

İki adayın yarıştığı seçimlere katılım yüksek oldu. mahalle sakinleri sakinleri yeni muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. 146 geçerli oyun 79’unu alarak Ahi Mahallesinin muhtarı seçildi. Diğer aday Sezai Yüksek ise 65 oy aldı.

 

Muhtar Yakup Yener seçilmesinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada ”Şehit Muhtarımız Ali Anar çok çalışkan bir muhtar, iyi bir insandı, vatanseverdi aynı zamanda. Kendisini 15 Temmuz hain darbe girişimden şehit verdik biliyorsunuz. Tabi bu bir nöbet değişimi ve ben bu nöbeti şehit muhtarımız Ali Anar’dan devraldım. Onun bıraktığı yerden devam edeceğim ve görevimi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Şehit Muhtarımızın mahallemizle ilgili daha yapmak istedikleri vardı, hedefleri vardı. Ben ilk olarak bu hedeflerinden olan mahallemizin ara bağlantı yolları olsun, sulama göletimiz olsun bunlarla ilgili çalışma yapacağım.” ifadelerini kullandı.

 

Aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Jandarma Er Ömer Yener’in ağabeyi de olan Yakup Yener, muhtarlık teklifini ilk olarak şehit Ali Anar’ın Eşi Nuray ve babası Hüseyin Anar’a götürdüklerini ancak ailenin ”henüz acımız taze, biz bu işi yapamayız” şeklinde cevap vererek teklifi geri çevirmeleri üzerine kendilerinin aday olduğunu söyledi.

 

Sandığın açılmasının ardından yeni muhtar Yakup Yeneri tebrik edenlerden birisi de Şehit Ali Anarın Babası Hüseyin Anar oldu ve başarılar diledi.  Yakup Yener Muhtarlık görevini 2019 yılında yapılacak seçimlere kadar devam ettirecek.

IMG_6309

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN