Gazi Üniversites..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.752 / 3.759
  • Euro Alış / Satış: 4.697 / 4.705
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

GAZİ’Lİ ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ

18 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
383 defa okundu.
GAZİ’Lİ ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİ

Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kahramankazan Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrenciler diplomalarını törenle aldı. Gazi Üniversitesi 90. Yıl Kutlaması ve TUSAŞ Kahramankazan Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.

 

Okulun toplantı salonunda yapılan diploma törenine GÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Kaymakam Engin Aksakal, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, TUSAŞ yetkilileri, davetliler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

 

Mezun olan öğrencilerin salona giriş seremonisiyle başlayan diploma töreni, GÜ Müzik Eğitim Bölümü Araştırma görevlilerinden oluşan müzik grubu müzik dinletisi, konuşmalar, diploma töreni, öğrencilerin proje çalışmalarının gezilmesi, topluca mezuniyet andının okunması ve keplerin havaya atılmasıyla sona erdi.

 

Dönem birincisi Fatih Ertop’a diplomasını GÜ Rektörü İbrahim Uslan’ın elinden aldı. Fatih Ertop yaş kütüğüne isminin yazılı bulunduğu plakayı çaktı ardından Türk Bayrağı ve okulun flamasını 1. sınıf öğrencisine törenle teslim etti.

 

GÜ Rektörü, davetliler ve öğrenciler okulun bahçesine temsili olarak mezuniyet anısına ağaç dikti. Öğrenciler kendi yaptıkları 3 tekerlekli araçlarla okulun bahçesinde kısa bir dirift trike gösterisi de yaptılar.

 

GÜ Rektörü İbrahim Uslan, İstiklal Marşının 10 kıtasını okuyarak başladığı konuşması uzun süre alkışlandı. Rektör Uslan konuşmasında Gazi Üniversitesi ile ilgili bilgiler vererek, ”Üniversitemiz bugün 45 bin lisans, 8 bin ön lisans ve 25 bin lisansüstü öğrenci olmak üzere 78 bin öğrencisi olan ve kökü 1926’ya uzanan, 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle de 90’ıncı yılını kutlayan ülkemizin en köklü en prestijli marka üniversitelerinden biridir. Gençlerimiz bu markanın değerini gittikleri yerde sadece çalışarak çalışarak çalışarak, sadece üreterek üreterek üreterek koruyabilirler sürdürebilirler.” dedi

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de konuşmasında GÜ, TUSAŞ ve Kahramankazan Belediyesi olarak birlikte yapımını gerçekleştirdikleri Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet törenine katılmaktan gurur duyduğunu belirterek, mezun olarak hayata atılacak öğrencilerin ülkenin kalkınmasında önemli bir görev üstleneceklerini söyledi.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN