Dünya Engelliler Haftas..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.752 / 3.759
  • Euro Alış / Satış: 4.697 / 4.705
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ÖZEL ÇOCUKLAR ŞENLİKTE EĞLENDİ

16 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
505 defa okundu.
ÖZEL ÇOCUKLAR ŞENLİKTE EĞLENDİ

Dünya Engelliler Haftası kapsamında Kahramankazan’da ”Mucizenin ismi ol” adlı bir etkinlik düzenlendi.

 

İlçenin tek Özel Eğitim Sınıfına sahip olan Fatih Ortaokulu tarafından okul bahçesinde düzenlenen şenlikte özel eğitim gören çocuklar gönüllerince eğlendi.

 

İşaret diliyle İstiklal Marşı okuyan çocuklar şarkılar ve ilahiler söyledi, şiirler okudu, sema gösterisi yaptılar. Şenlikte doyasıya eğlenen çocuklar sundukları gösterilerle fırsat verildiğinde kendilerinin de neler yapabileceklerini gösterdiler.

 

Çocuklar her gösterisiyle izleyicilere ayrı bir mesaj verdi. Söyledikleri ilahilerle şükürü, şarkılarla sevgiyi, şiirlerle hayata tutunmayı, sema gösterisiyle hoşgörüyü anlattılar. Özel çocukları izlemeye gelen aileleri ve arkadaşları alkışlarla onlara destek oldu, heyecanlarını paylaştı.

 

Şenliğin son bölümünde çocukların oynadığı Ankara yöresi oyun havalarına ilçe protokolü de eşlik ederek onların sevincine ortak oldu.

 

Kaymakam Engin Aksakal ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Gevrek daha sonra Özel Eğitim Sınıfını ziyaret ederek engelli çocukların yaptığı üç boyutlu resim çalışmasını inceledi, öğretmenler Tuğba Yılmaz ve Müberra Esendemir’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Programda bir konuşma yapan okul müdürü Bilge Ulukaya özel çocukların ufuklarının çok geniş, imkanlarının dar, yapacaklarının sınırlı, ancak hayal dünyalarının çok geniş olduğunu belirterek, ”Her çocuk gibi onların da mavi düşleri var ve mavi düşlerinde sınırları yok. Biz bu özel eğitim sınıfımızla onların düşlerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Kahramankazan’daki 23 okul içerisinde sadece kendi okullarında Özel Eğitim Sınıfının bulunduğunu belirten Ulukaya, sınıfta 14 özel çocuğun eğitim gördüğünü ve bu şenliği düzenleyerek oplumda bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

DSC03057

DSC03066

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN