..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.752 / 3.759
  • Euro Alış / Satış: 4.697 / 4.705
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KAZADA 4 CAN VEREN AİLE KARARI DUYUNCA BİR KEZ DAHA YIKILDI

27 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1264 defa okundu.
KAZADA 4 CAN VEREN AİLE KARARI DUYUNCA BİR KEZ DAHA YIKILDI

Bundan 2 yıl önce yakınlarının cenazesine katılmak için giden ailenin Kızılcahamam yolunda geçirdiği trafik kazasında anne, baba ve 8.5 aylık hamile kızları hayatını kaybetmişti. Mahkeme o kaza ile ilgili kararını açıkladı. Mahkemenin kararını duyan aile bir kez daha yıkıldı. Bölge Adliye Mahkemesi karşı tarafa 36 bin 500 Lira para cezası verdi.

 

Mahkemenin kararını değerlendiren merhum Satılmış Köksal’ın kızı Aslıhan Özkan ‘’Burada bir aile yok oldu ama o adam hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak geziyor dışarıda. Ben ilk duruşmaya katıldım ve gördüm ki karşı taraf gayet de rahattı, hiç suçluluk duygusu yoktu. Ben kaza haberini aldığımda ‘’İnşallah karşı taraftan ölen yoktur’’ diye düşündüm.  Annemin babamın ölüm haberini aldıktan sonra bunu dedim. Ama karşı taraftan bizimle iletişime geçen bile olmadı. Onlar insan olsalardı ben şikayetçi dahi olmayacaktım, onunda çocukları vardır herkesin başına gelebilir. Bizim görüşme talebimize de karşılık vermediler. Bu iş bu kadar ucuz olmamalı.’’ Diye konuştu.

 

Kazada ağır yaralanan 16 yaşındaki Busenur ve 10 yaşındaki Hasan Efe Köksal’ın tedavileri ise geçen iki yıla rağmen hala devam ediyor. Ablaları Aslıhan Özkan’ın yanında kalan çocuklar kazanın izlerini ömür boyu taşıyacaklar. Çocukların tedavileriyle okula götürülüp getirilmeleriyle ablalarının kayınpederi Yunus Özkan ilgelinor. Yunus Özkan bir anlamda çocukların babalık vazifesini üstlenmiş durumda. Kazada ağır yaralanan Muhammet Biçer (5) ise yürüme engelli olarak tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.  

 

17 Haziran 2015 tarihinde meydana gelen üzücü kazada bir yakınlarının cenazesine katılmak için Kahramankazan’dan Kızılcahamam’ın İğdir Mahallesine giden ailenin bulunduğu otomobil İğdir Köyüne dönerken, karşı yönden gelen ve Adem Koyuncu’nun kullandığı otomobilin çarpması sonucu anne, baba ve 8.5 aylık hamile kızları bebeğiyle birlikte hayatını kaybetmişti. Kazada aynı aileden ağır yaralanan 3 çocuk ile birlikte diğer otomobilde bulunan 2 kişi de kazayı hafif yaralı olarak atlatmıştı.

 

Ailenin avukatı Hüseyin Erdal mahkemenin kararının insanların vicdanını rahatsız eden bir karar olduğunu belirterek, cezayı az bulduklarını ve temyiz için Yargıtay’a başvurduklarını söyledi. ”Bölge Adliye Mahkemesinin sanığa önce 6 yıl hapis cezası verdiğini, ardından da iyi hal gerekçesiyle bu cezayı 5 yıla indirdiğini dile getiren Avukat Erdal, ”Mahkeme bu hapis cezasını da TCK’nın 50/4. maddesinden dolayı günlüğü 20 Liradan toplam 36 bin 500 Lira bunu da 24 eşit taksitte ödeyecek şekilde cezalandırılmasına karar verdi.” şeklinde konuştu.

 

Mahkemenin kararının kendilerini ikinci kez yaraladığını belirten Yunus Özkan karara dayanak teşkil eden bilirkişi raporunu da eleştirerek, ”Bilirkişi raporunda Adem Koyuncu’nun kullandığı otomobilin 115 km hız ile Satılmış Köksal’ın kullandığı otomobile çarptığını belirtiyor. Ben de yılların şoförü olarak 200 metre görüş mesafesinde bir araç duramayıp yolun karşısına geçmekte olan diğer araca çarptığına göre hızının 115’in çok çok üzerinde olması gerekir” dedi.

 

Share

Comments

comments

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN