Belediye Başkanı Lokman Ertürk..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.752 / 3.759
  • Euro Alış / Satış: 4.697 / 4.705
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

O İDDİALARA YANIT VERDİ

17 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1581 defa okundu.
O İDDİALARA YANIT VERDİ

Belediye Başkanı Lokman Ertürk, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in belediyede yolsuzluk yapıldığına ilişkin iddialarına ve eski Kazan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Çıtlak’ın yanında “el pençe divan” durduğu şeklindeki haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ertürk, Kazan Belediyesi üzerinden Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti’nin hedef alınmaya çalışıldığını söyledi.

Ertürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyede yapıldığı öne sürülen yolsuzluk iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

CHP’li vekili davet ettim

Ertürk, şunları kaydetti: “CHP Milletvekili Murat Emir’in belediyemizde yolsuzluk yapıldığını belirterek TBMM’ye sunduğu araştırma önergesinde, yolsuzluk iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Belediye başkanı olduğum 2004’ten bu yana belediyemizde yapılan çalışmalar, özellikle de ihaleler konusunda şeffaflık söz konusudur. 2004’ten bu yana belediyemiz icraat, ihale ve çalışmalarına ilişkin yapılan tüm denetimlerden alnımızın akıyla çıkmış olmamız bunun kanıtıdır. Ayrıca CHP Milletvekili Murat Emir’i, telefonla arayarak iddialarını kanıtlamaya davet ettiğimde kendisinin sus pus kaldığını ve cevap veremediğini de kamuoyuyla paylaşmayı bir borç bilirim. Aynı konuşmada kendisini ilçemizde her gün düzenlediğimiz iftar etkinliğimize de davet ettiğmi, ancak kendisinden olumlu bir yanıt alamadığımın da bilinmesini isterim.”

Kötü niyet okuma

Başkan Ertürk, Başsavcı Çıtlak’ın yanında el pençe divan durduğuyla ilgili haberlere ilişkin olarak da bunun kötü bir niyet okuma olduğunu ve kendileri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti’nin hedef alındığını söyledi.

Ertürk, şöyle konuştu:

“Bizleri derinden yaralayan bir başka olay ise eski başsavcımızla bir açılışta çektirdiğimiz fotoğrafın üzerine yapılan spekülasyonlardır.  Özellikle CHP’ye yakınlığıyla bilinen bazı gazete ve televizyon kanallarında  bu fotoğraf üzerinden bir istismar yapılmaya çalışılmıştır. Fotoğrafta başsavcımızın yanımda “el pençe divan” durduğu şeklinde bir yorum yapılarak kötü bir niyet okuması yapılmıştır. Burada bizim üzerimizden Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti hedef alınmıştır. Ancak vatandaşlarımız bu yapılmak istenen pervasız oyuna itibar etmemiştir.”

haber-ici_862

Kazan Türkiye’ye örnek

Başkan Ertürk, 14 yıllık belediye başkanlığı döneminde Kazan’ı Türkiye’de bir marka haline getirdiklerini belirterek, eş zamanlı olarak yapılan bu karalama kampanyasının manidar olduğunu ifade etti. Ertürk, “Bunlar bize göstermektedir ki  Kazan’da geride bıraktığımız 14 yılda gerçekleştirdiğimiz çalışma ve yatırımlar Kazan’ımızı Ankara ve Türkiye’de bir marka haline getirmiştir. Kazan’da yine Ankara ve Türkiye’de örnek gösterilen bir yerel yönetim anlayışı ortaya çıkmıştır. Tüm iftiralara ve çamur at izi kalsın mantığına rağmen hizmetlerimiz kesintisiz olarak sürecektir” diye konuştu.

Sivil toplumdan tepki

Kazan Kent Konseyi Başkanı Gültekin Oğuz da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Son günlerde bazı medya organlarında ilçemiz Kazan’ı hedef alan haber ve yorumlar yer almaktadır. Aslı astarı olmayan bu mesnetsiz iddialar ilçe halkı tarafından şaşkınlık ve hayretle karşılanmaktadır.  Bir işyeri açılışına katılan savcımızın duruşunu dillerine dolamışlar ve hatta bu kasıtlı yorum ve haberlerine belediyede yolsuzluk yapıldığı iddialarını da ekleyerek sistematik bir karalama kampanyası yürütmektedirler. Kanaatimizce Kazan’a yapılan ve yüz milyon dolarları bulan ulusal yatırım projeleri birilerini rahatsız etmiştir.

Dün Kanal İstanbul, 3. Boğaz Köprüsü ve Marmaray, uluslar arası hava alanı gibi Türkiye’nin önünü açacak dev projelere çeşitli bahaneleri ileri sürerek karşı çıkanlar bugün Kazan’ı ve onun 3 dönemdir Kazan’a hizmet eden Belediye Başkanını dillerine dolamışlardır. Çeşitli itham ve iddialardan yola çıkarak çalışan bir belediye başkanını vurmaları bence abesle iştigalden başka bir şey değildir. Anlaşılan o ki bu medya kuruluşlarının onca ülke sorunu varken gündemi meşgul etmelerini başka türlü açıklamak mümkün değildir.”

Ne olmuştu

Başkan Ertürk ve Başsavcı Çıtlak’ın katıldıkları bir lokanta açılışında çekilen fotoğrafları bazı basın yayın organlarında haberleştirilerek, “Başsavcı Çıtlak’ın Başkan Ertürk’ün yanında el pençe divan durduğu” şeklinde yorumlar yapılmıştı.  CHP Milletvekili Emir de TBMM’ye sunduğu araştırma önergesinde Kazan Belediyesi’ndeki bazı ihalelerde yolsuzluk yapıldığını iddia etmişti.

 

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN