Kazan&#..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.753 / 3.76
  • Euro Alış / Satış: 4.659 / 4.668
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MESLEK LİSELİLERE ÖNCE BURS SONRA İŞ GARANTİSİ

8 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
376 defa okundu.
MESLEK LİSELİLERE ÖNCE BURS SONRA İŞ GARANTİSİ

Kazan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir sanayi kuruluşu arasında imzalanan protokol ile meslek lisesinde okuyan öğrencilere burs ve iş garantisi imkanı sağlandı.

Faf Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, 10 öğrenci için burs ve iş garantisi protokolü imzalandı. Protokol töreninde FAF Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk AKPINAR, Kazan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat OĞUZ, FAF Vana Fabrika Müdürü Hasan BAŞKARA ve Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yaşar ARI hazır bulundu.

İmza öncesi kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akpınar, “Meslek Liseleri bizler çok önemli bir yere sahip. Çünkü ara eleman ihtiyacımızı büyük ölçüde meslek liselerinden gelen öğrencilerle karşılamaktayız. Bu okullardan gelen öğrencilerin niteliği ne kadar iyi olursa, fabrikamızdaki iş kalitesi de o nispette artmaktadır. Dolayısı ile FAF Vana olarak imzaladığımız bu protokolle 10 öğrencimize öğrenim hayatları boyunca burs vereceğiz, mezuniyet sonrasında da bu öğrencilerimizi fabrikamızda istihdam edeceğiz. Böylece öğrencilerimize hem burs vermiş oluyoruz, hem de iş garantisi. Hayırlı olsun.” dedi.

20160601_123955_002

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz da konuşmasında eğitime katkısından dolayı  FAF Vana yönetimine teşekkür ederek, benzeri protokollerin önümüzdeki günlerde Kazan Sanayici ve İşadamları Derneği (Kazan-Siad) ile de yaparak öğrencilere burs ve iş garantisi imkanının daha da artırmayı planladıklarını söyledi.

İmzalanan protokol ile makine teknolojisi alanında 4, metal teknolojisi alanında da 6 öğrenci olmak üzere toplan 10 öğrenciye 9 ay boyunca 100’er TL burs verilecek. Disiplin cezası alan, sınıf tekrarına kalan, nakil yoluyla okul değiştiren öğrencilerin bursları kesilecek. Okul idaresi tarafından kurulan komisyon her sene en geç haziran ayının sonuna kadar burs almaya hak kazanan öğrencileri FAF Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş.ye bildirecek. Protokol 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren geçerli olacak.

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN