Kazan iki heyecan..." />
  • Dolar Alış / Satış: 3.753 / 3.76
  • Euro Alış / Satış: 4.659 / 4.668
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KAZAN’DA AÇILIŞ VE MEZUNİYET HEYECANI

26 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1276 defa okundu.
KAZAN’DA AÇILIŞ VE MEZUNİYET HEYECANI

Kazan iki heyecanı birden yaşadı. Hem Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu yeni binasına kavuştu, hem de ilk mezunlar diplomalarını aldı.

Okul binasında düzenlenen törene Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Savunma Sanayi Müsteşar yardımcısı Köksal Liman, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, TAI TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Geçtiğimiz yıl temeli atılan Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulunun binaları törenle hizmete girdi. Açılış töreninde, mezun olan öğrenciler de mezuniyet sevincini yaşadı. Öğrencilerin sevincine salonu dolduran aileleri de ortak oldu.

Belediye Seymen Ekibinin gösterisiyle başlayan açılış ve mezuniyet töreninde dönem birincisi olan Raşit Tatar mezuniyet kütüğüne isminin yazılı olduğu plakayı çaktı, gelenek olduğu üzere okulun flamasını 1.sınıflara emanet etti.

Hep birlikte meslek yemini eden öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Tören, İlçe Müftüsünün yaptığı duanın ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ve okulun gezilmesiyle sona erdi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Törende okul binalarının yapımına katkı veren Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı’ya teşekkür plaketleri verildi.

Gazi Üniversitesi TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu geçen yıl ilçedeki bir ilkokulun binasında geçici olarak eğitime başladı. Gazi Üniversitesi, TUSAŞ ve Kazan Belediyesinin katkılarıyla 7 ayda 15 milyon Liraya malolan yeni hizmet binasının 3 milyon Lirasını TUSAŞ, kalanını ise Kazan belediyesi karşıladı. Ocak ayından bu yana yeni binasında eğitim veren okulda halen 530 öğrenci bilgisayar teknolojileri, motorlu araçlar ve ulaştırma teknolojileri, ulaştırma hizmetleri ve yönetim ve organizasyon bölümlerinde eğitim görüyor. Öğrenciler yeni eklenecek bölümlerle birlikte TUSAŞ’da çalışma imkanı da bulacaklar.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Share

Comments

comments

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN