• Dolar Alış / Satış: 5.464 / 5.474
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.215
  • ANKARA:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ÇOCUKLARDAN ASKER AMCALARINA ”SAKIN PES ETMEYİN”

16 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2107 defa okundu.

Kazanlı çocuklar, Diyarbakır’da PKK’ya karşı mücadele eden askerlere mektup yolladı. “Sakın pes etmeyin” diyen çocuklar, annelerinin hazırladıkları yardım kolileriyle birlikte yazdıkları şiir, mektup ve çizdikleri resimleri gönderdiler.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde devam eden teröristleri temizleme operasyonlarına çocuklardan da moral desteği gelmeye devam ediyor.

Kazan’da 4.Ana Jet Üs komutanlığında bulunan Tahsin Şahinkaya İlkokulu öğrencileri Sur ve Cizre’de operasyonlara katılan askerlere moral desteği vermek amacıyla yazdıkları duıygu yüklü şiir, kompozisyon ve resimlerde ağırlıklı olarak vatan bayrak ve asker motifleri yer aldı. Çocuklar gönderilerine şükran ve minnet duygularıyla birlikte dualarını eklemeyi de unutmadılar.

IMG-20160214-WA0001

Çocuklardan 4-F sınıfı öğrencisi Burak Balıkçı asker amcalarına yazdığı mektupta ‘’Ben Burak. Siz orada Türkiye için savaşıyorsunuz. Bu mektubu alırsan arkadaşlarına oku. Bu vatan için, Türk için moralinizi yüksek tutmaya ve düşmanı yurttan atmaya çalışın. Sakın yenilmeyin. Hem ben de orada yurt için savaşmak istiyorum. Burada ne zorluklar çektiğinizi biliyorum. Verimli topraklarımızı düşmana bırakmayalım. Sonuna kadar arkanızdayız. Sakın pes etmeyin.’’ diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Sur ve Cizre’de görev yapan bazı konutanların okulu ve öğrencileri telefonla arayarak teşekkürlerini ilettiğini söyleyen Okul Müdürü Sonay Demirel ”Askerlerin çcukların gönderdikleri resim,şiir ve mektuplardan çok etkilendiklerini ve duvarlarına, panolara astıklarını, askerlerine okuduklarını ve çocukların ”Asla pes etmeyin” sözünü akıllarından hiç çıkarmadıklarını söylediklerini dile getirdi.

IMG-20160214-WA0007

IMG-20160215-WA0003

Sonay Demirel, ‘’Tahsin Şahinkaya İlkokulu olarak Akıncı 4.AnaJet Üs Komutanlığı ile birlikte Sur ve Cizre ilçelerinde terörle mücadele eden askerlerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak için velilerimizin hazırladığı ve 5 gün içerisinde bozulmayacak ev yapımı yiyecekler ile öğrencilerimizin çizdiği resimler ile yazdıkları şiir ve mektupları gönderdik..Vatan savunmasında mücadele veren askerlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun.’’ Diye konuştu.

IMG-20160214-WA0002

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN