• Dolar Alış / Satış: 5.361 / 5.371
  • Euro Alış / Satış: 6.1 / 6.111
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

32 GÜNLÜK BEBEĞİYLE YAĞMUR DUASINA KATILDI

17 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1020 defa okundu.

????????????????????????????????????

Kazan’ın Yakupderviş Mahallesinde yapılan Yağmur Duası ilginç görüntülere sahne oldu. Yağmur Duasına 32 günlük bebeğiyle katılan Hatice Ersoy dua süresince bebeğini kucağından bir an olsun bırakmadı.

Beklenen yağmurun yağmaması nedeniyle kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kazan’ın Yakupderviş Köyü sakinleri genç yaşlı, kadın erkek hep birlikte yağmur duasına çıktı. Yağmur duasına 1 aylık bebekten 84 yaşındaki ihtiyara kadar hemen herkes katıldı. Yürümekte zorlanan çocuk ve yaşlılar ise traktörlerle taşındı.

NMG_2816

Sabah Camide toplanarak birbirleriyle helalleşen köylüler buradan hep birlikte yürüyerek kabri Tepecik Mezarlığında bulunan köyün kurucusu Yakup Derviş’in mezarı başta olmak üzere Ziraat Dede ve Erenler Tepesi gibi kutsal kabul edilen yerleri ziyaret ederek Kur’an’ı Kerim okuyup dualar ettiler. Kalabalık dev palamut ağaçlarının bulunduğu Erenler Tepesine geldiğinde burada topluca 2 rekat İstiska Namazı kıldı.

????????????????????????????????????

Tekbirler, ilahiler ve salavatlar eşliğinde yapılan Yağmur Duasına katılanlardan 35 yaşındaki yaşındaki Hatice Ersoy adındaki kadın da 32 günlük bebeğini kucağına alarak duaya katıldı. “Zahmet olmadan rahmet olmaz” diyerek uzun ve zahmetli dua yolculuğuna katılan köylülerin arasında yer alan anne Hatice Karayağlı yolculuk süresince bebeği Yusuf Eymen’i kucağından hiç bırakmadı. Bir damla yağmur için eller semaya açıldığında o da kucağında minik Yusuf Eymen ve 3 yaşındaki kızı Medine Kevser ile birlikte duaya eşlik etti.

????????????????????????????????????

Dere tepe demeden uzun ve zahmetli bir tolculuğun ardından yağmur duası okunmuş 70 bin taşın suyla buluşmasıyla sona erdi.

Önceden hazırlanan ve her birisine Şura Suresinin 28. Ayeti okunan taşlar çuvallarla sulama kanalının kenarına getirildi ve okunan Yasin Suresi eşliğinde çuvallardaki taşlar sulama kanalına bırakıldı.

Yağmur duasına katılan köylülere Köy konağında kurban eti ikram edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN